هولوگرام برجسته

هولوگرام برجسته چیست؟

ممکن است در زمان مشاهده ی هولوگرام برجسته پرزرق و برق بسیار شگفت زده شوید. اما این هولوگرام ها علاوه بر ظاهرزیبا کاربردهای ایمنی بی شمار نیز به همراه دارند.امکان شکستگی، جعل و یا کپی برداری از هولوگرام های امنیتی به سبب وجود فویل های هولوگرافی منشوری وجود ندارد. این هولوگرام ها درصد امنیت اسناد ،مدارک و محصولات بی شمار را بالا می برد.

هولوگرام چیست؟

هولوگرام ها تصاویر چاپی اند که در سطوح دو بعدی نیز سه بعدی به نظر می رسند. در برچسب های امنیتی برای به وجود آوردن جلوه های سه بعدی از فویل های هولوگرافی استفاده می شود. این فویل ها صفحات پلاستیکی باریکی اند که تصاویر به کمک لیزر بر روی آن حک شده است. در ابتدا برای ایجاد یک تصویر بر روی صفحه ی هولوگرافی از زوایای متعدد یک شی تصویر برداری شده ،سپس تمامی عکس ها بر روی فویل چاپ می شود و در نهایت سبب می شود تصویر در سطوح صاف نیز سه بعدی به نظر برسد.در حالت کلی اشکال چاپ شده بر روی صفحه ی مسطح به صورت ساده، سطوح ناموازی،خطوط و یا نوشته هایی اند که امکان جعل شدن در آن وجود ندارد.

درخشندگی برچسب های هولوگرافی

در زیر فویل های هولوگرافی ماده ی سیلور انکساردهنده ی نور قرار گرفته شده است که باعث درخشنده به نظر رسیدن تصاویر و برچسب های هولوگرافی می شود. نور انکسار یافته شده باحرکت دادن برچسب تغییر یافته باعث تغییر اشکال و رنگ آن می شود.

برخی افراد از لایه های غیرقابل نفوذ در برچسب هایشان استفاده می کنند. بنابراین امکان شکستگی و یا ایجاد تغییراتی در برچسب ها غیر قابل ممکن است. در صورت تلاش برای از بین بردن برچسب ها واژه هایی به نام voidبر روی سطوح هولوگرافی باقی می ماند.

این برچسب ها ی هولوگرام از لحاظ علمی حقیقی نیستند .با این وجود امکان جعل در این برچسب ها وجود ندارد و از سایر نمونه تصاویر هولوگرافی مقرون به صرفه تر هستند.

هولوگرام برجسته

کاربرد برچسب های هولوگرامی

از برچسب های هولوگرامی برای محافظت از محصولات و افزایش جنبه های زیبایی شناختی استفاده می شود. هم چنین در شناخت محصولات اصل از تقلبی از این برچسب ها استفاده می شود. اخیرا ارگان های متخصصی ورزشی هولوگرام های امنیتی را به برچسب هایشان افزوده اند.

به علاوه بسیاری از ایستگاه های گاز و مجتمع هاو فروشگاه های رفاهی از این نشان ها برای افزایش ایمنی در محصولاتشان استفاده می کنند. از برچسب هولوگرافی سفید نیز در بسته بندی ها استفاده می شود.هم چنین در برخی از این برچسب ها اطلاعات، تصاویر وسری شماره گذاری هایی نیز حک می شود.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1