هولوگرام های ترکیبی

هولوگرام های ترکیبی

در میان انواع هولوگرام های انعکاسی و انتقالی،گونه های متنوعی را میتوان ساخت که به هولوگرام های ترکیبی معروف هستند.

هولوگرام های ترکیبی

هولوگرام های برجسته

در تولیدات انبوه هولوگرام ها برای استفاده های اعتباری مانند برچسپ امنیتی هولوگرام و یا هولوگرام هایی که بر روی کارت های اعتباری پول و یا گذرنامه ها با آن مواجه میشوید ،یک الگوی دو بعدی تداخل گر بر روی یک زرورق پلاستیکی نازک پرس میشود.نوع اصلی هولوگرام معمولا توسط مواد حساس به نور که عکس بردار نامیده میشود ثبت میگردد.

زمانی که کامل شد،از شیارهایی سطحی تشکیل میشود، سپس یک لایه نیکل بر روی هولوگرام گذارده و سپس کنده میشود و بصورت توفال فلزی بدست می آید.توفال های دست دوم میتوانند از توفال های اولیه تولید شوند.توفال ها بر روی یک خط کش قرار میگیرند و تحت حرارت بالا و فشار همانند میلار برجسته و فشرده میشوند. سپس به محلی متشکل از مواد مرکب وارد میشوند.هولوگرام های برجسته در واقع ترکیبی از چند نوع از هولوگرام ها هستند.

هولوگرام های ترکیبی

هولوگرام های کامل

یک هولوگرام انتقالی یا انعکاسی میتواند از تصاویر گوناگونی (معمولا شفاف) از یک شیء ساخته شوند ،که میتواند موجودی زنده باشد یا منظره ای طبیعی یا یک گرافیک کامپیوتری و یا تصویری از اشعه ی ایکس.معمولا شیء توسط دوربین دیده میشود بنابراین دوربین تصاویر مجزایی را ثبت میکند.هر یک از تصاویر در یک صفحه ی نمایشگر ال.سی.دی توسط نور لیزر درخشان شده و بعنوان پرتوافکن بر روی نوار عمودی باریکی از یک صفحه ی هولوگرافیک ثبت میشوند.

نمای بعدی نیز به صورت مشابه بر روی نواری نزدیک ثبت میشود تا جایی که تمام نماها ثبت گردند. زمانی که نماگذاری هولوگرام های ترکیبی تمام میشود.چشم راست و چپ تصاویر را از هولوگرام های باریک متفاوتی میبینند. بنابراین یک تصویر برجسته مشاهده میشود.اخیرأ دوربین های فیلم برداری برای ثبت اصلی استفاده شده اند،که به تصاویر قابلیت دستکاری توسط نرم افزار کامپیوتری را میدهند.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1