برچسب هولوگرام

انواع برچسب هولوگرامی

ترکیب برچسپ های هولوگرام

انواع بارکد ترکیب برچسب های هولوگرام مجموعه ای شگفت انگیز با تاثیرات دیداری و مشخصه های امنیتی را خلق مینماید.گذشته از تصویر کلی تولیداتشان,که نه تنها تصویر اصلی را مجددا خلق میکند بلکه با رویت جهات مختلف جنبه های متفاوت اشکال اصلی را نشان میدهد.

ترکیب هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی

معمولا ترکیب هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی و ماتریس نقطه ای حرکات جنبشی سریعی دارند و پهنای هولوگرام های سه بعدی و دوبعدی دارای متنی پنهان است.طراحی خوب برچسپ ضد سرقت  هولوگرام با ماتریس نقطه ای و متون مخفی دو یا سه بعدی بعلاوه ی مشخصه ی امنیتی نور روشن ترکیب شده و میتواند بهترین برچسپ امنیتی هولوگرام را با افزودن مشخصه های امنیتی مازاد مانند شماره سریال و الگو بسازند.برای بهبود امنیت ما استفاده از الگو و افزودن شماره های متوالی در قالب انواع بارکد را پیشنهاد میکنیم.

انواع بارکد امنیتی

هولوگرام با قالب نیکل

مدیریت ساخت هولوگرام با قالب نیکل صورت میگیرد و یک نقش امنیتی کلیدی در تولید هولوگرام بازی میکند.ترکیب خصوصیات امنیتی مانند چهاربعدی,دو بعدی,سه بعدی,نقطه ی ماتریس سه بعدی,دو بعدی,رنگ صحیح,متن پنهان مایر,متن میکرون,لنزهای عینی,خطوط گیلوش چندکاناله,سیصد و شصت درجه,نقطه ای,انعکاسی و.. هولوگرام خوبی را علیه جعل دریافت خواهند کرد.

به انواع دلایل امنیتی,الگوی خروجی واضح,شماره های سریال,نصب مجدد,شکاف امنیتی و برش های مخصوص که امنیت برچسپ امنیتی هولوگرام را بهبود میبخشند,نشانه های مخرب و واضح و نشانه های بی اعتباری نیز وجود دارند.

برچسپ های امنیتی هولوگرام با قلم زنی عددی.لوگو.متن.چاپ رنگ سیاه بر روی لوگو.متن.عدد. انواع بارکد و QRکد.

انتخاب انواع بارکد مناسب

هنگامی که نوع مناسب بارکد را برای محصول انتخاب می کنید (کالا و یا سیاهه ی فهرست ) گزینه های بسیاری را پیش رو دارید .حال شما را در انتخاب صحیح انواع بارکد مورد نظرتان در میان انواع یک بعدی و دو بعدی کمک خواهیم کرد.کاربرد عمومی هر یک از این گزینه ها را به گونه ای که شما را در انتخاب صحیح یاری کند را بیان خواهیم کرد .ممکن است محصولتان کمتر از یک اینچ مربع فضای چاپ داشته باشد و یا اینکه لازم باشد انواع بارکد بر روی لبه های محکم مقوایی چاپ شود و یا اینکه بارکد موردنظرتان فوق سری باشد.بسته به نیازتان اطلاعاتی در زمینه ی بارکد به شرح زیر آمده است .

انتخاب انواع بارکد مناسب

انواع بارکد های یک بعدی

معمولا بارکدهای یک بعدی داده را با تغییر پهنا و فضای خطوط عمودی نشان می دهد ویک بعدی و خطی نامیده می شوند .برخی از بارکدهای سنتی وشناخته ترین نوع این بارکدها همانند upc,EANشامل این دسته می شوند .

بارکد های UPC – انواع بارکد

انواع بارکد های UPCبرای برچسب گذاری وبررسی اجناس مشتریان درسراسر جهان خصوصا در ایالات متحده ی آمریکا ،بریتانیا ،استرالیا،نیوزیلندو سایر کشورها مورد استفاده قرار می گیرد .بارکدUPC-Aدوازده رقم را رمزگشایی می کند در حالی که UPC-Eتنها شش رقم را رمز گشایی می کند.
صنعت:خرده فروشی
متغیرها :UPC-A,UPC-E

انواع بارکد های EAN – انواع بارکد

بارکدهای EANبرای برچسب گذاری اجناس مشتریان در سراسر جهان خصوصا در اروپا مورد استفاده قرار می گیرد .این بارکدها بسیار شبیه به بارکدهای UPCاست و تنها تفاوتشان در حیطه ی کاربردی جغرافیایی شان است .درحالی که این بارکد سیزده رقم را شامل می شود آن را در فضاهای کوچک (همانند شکلات های کوچک)با هشت رقم پیدا خواهید کرد.
صنعت:خرده فروشی
متغیرها:EAN-13,EAN-8,JAN-13,ISBN,ISSN

بارکدهای ۳۹ – انواع بارکد

بارکد ۳۹برای برچسب گذاری محصولات در میان صنایع که معمولا درصنعت اتوماسیون سازی و وزارت دفاع آمریکا یافت می شود ،به کار برده می شود .در این نوع بارکد از حروف و رقم استفاده می شود و از نام آن این مطلب استنباط می شود که ۳۹کاراکتر در آن پیدا می شود –در حالی که در نمونه های سابق این بارکد تعداد کاراکترها به ۴۳رسیده است .
صنعت:اتوماسیون سازی و وزارت دفاع

بارکدهای ۱۲۸ – انواع بارکد

بارکدهای ۱۲۸بسیار کوچک و فشرده هستند و در ریاضیات و صنایع حمل و نقل برای ترتیب و توزیع مورد استفاده قرار می گیرند .این بارکدها بر روی محصولات زنجیره ای با محموله های سری شماره گذاری شده ی ترابری چسبانده می شوند.این بارکد بسیار مستحکم هستند و اطلاعات گوناگونی را در خود ذخیره می کنند .
صنعت:زنجیره ی ملزومات

بارکدهایITF – انواع بارکد

بارکدهای ITFبرای برچسب گذاری مواد بسته بندی شده در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.این بارکدها در برابر چاپ های قوی استحکام بالایی دارند برای چاپ لبه های مقوایی مناسب هستند .بارکدهای ITFتا چهارده شماره را رمز گشایی می کنند واز تمامی مجموعه های ASCLLبهره می گیرند .
صنعت:بسته بندی

بارکد ۹۳ – انواع بارکد

بارکد ۹۳در حساب برای تعیین فهرست خرده فروشی،برچسب گذاری اجزای الکترونیکی وتهیه ی اطلاعات تکمیلی توزیع در پست های کانادایی مورد استفاده قرار می گیرد.بارکد۹۳همانند بارکد۳۹از پشتیبانی ASCLLهمراه است اما با بارکد ۳۹تکمیل می شود .این بارکد امنیت بالایی دارد و به دلیل فشردگی و کوچکی آن برچسب های کوتاهتر از ۲۵درصد در بارکد ۳۹ تولید می شود .
صنعت:خرده فروشی

بارکد کداباررا – انواع بارکد

بارکد کداباررا ریاضیدانان ،متخصصان سلامتی ،لابراتوار عکس و کتابداران استفاده می کنند .مزیت اصلی این بارکد چاپ آسان وچاپ فشرده با هر گونه چاپگر است.بنابراین کاربران می توانند بارکدهای بسیاری را با استفاده از ارقام متوالی و بدون نیاز به کامپیوتر بسازند .این بارکدها به گونه ای برای اشکال چند قسمتی طراحی می شوند که در حین چاپ ماتریس نقطه ای خوانا باشند .کدابار یک نماد مجزا و خود کنترل است و بیش از شانزده کاراکتر با چهار کاراکتر را رمز گشایی می کند .
متغیرها :کدابار،آمی بار،مونارک و…
صنعت :ریاضیات،بهداشت و آموزش پرورش

بارکد های GS1 – انواع بارکد

بارکدهای GS1را خرده فروشان بازاری برای معین نمودم کوپن های مشتریان ،تولید و اجناس ارزشمند در صنایع بهداشتی مورد استفاده قرار می دهند .این بارکد ها بسیار فشرده تر از بارکدهای معمولی هستند.این بارداده در سال ۲۰۰۱ معرفی گردیده است و تحت امتیاز خرده فروشان آمریکایی درآمده است .
صنعت:خرده فروشی و بهداشت

بارکدهای MSI PLESSY – انواع بارکد

بارکد MSI PLESSYکنترل موجودی در صنعت فرده فروشی همانند برچسب گذاری قفسه های سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد .
صنعت:خرده فروشی

انواع بارکدهای دو بعدی

بارکدهای دو بعدی نمایانگر داده هایی هستند که شکل و نماد دو بعدی را به همراه دارند .این بارکدها بسیار مشابه به نوع یک بعدی هستند ولی تعداد داده های بیشتری را در هر ناحیه نشان می دهند .در این نوع بارکد انواع جدید تری همانند بارکدهای QRوPDF417وجود دارد.

بارکدQR – انواع بارکد

این نوع بارکدها از ماتریس های دو نقطه ای هستند و در پیگردی و تجارت هایی همچون تبلیغات ،مجلات و کارت های ویزیت مورد استفاده قرار می گیرند .این بارکدها به راحتی قابل استفاده ،در اندازه های متفاوت و قدرت خوانایی بالایی دارند گرچه این بارکد ها را نمی توان با اسکنرهای لیزری مطالعه کرد .بارکدQRچهار حالت داده ای را در بردارد :شمارشی ،الفبایی،بایت /باینری وکانجی .این بارکد در ژاپن رشد چشمگیری داشت و استفاده از آن امروزه رایج شده است .حق تکثیر این بارکد و استفاده از عموم آزاد است .
صنعت:خرده فروشی ،سرگرمی و تبلیغات

بارکد DATA MATRIX – انواع بارکد

این بارکدهای کوچک برای برچسب گذاری اقلام کوچک و اسناد به کار گرفته می شوند.جای گیری کوچک این بارکد آن ها را مناسب برای محصولات کوچک در حساب ها و عملیات ها می کند.در حقیقت سازمان صنایع الکترونیکی آمریکا استفاده از این ابزارها را برای برچسب گذاری اجزای الکترونیکی مناسب می دانند .مشابه به بارکدهای QRاین بارکدها استحکام بالایی در برابر هر گونه خرابی دارند و به آسانی خوانده می شوند .
متغیرها:میکرو داده های ماتریسی
صنایع:الکترونیک ،خرده فروشی و دولت

بارکد PDF417 – انواع بارکد

این بارکدهای دو بعدی در ابزارهایی که حجم بالای از داده ها را همانند عکس ها،زیر نویس ها ،امضاها ،محتواها ،ارقام و گرافیک ها در خود ذخیره می کنند به کار گرفته می شوند .این بارکدها بیش از یک کیلوبایت از ماشین های داده خوان را در برمی گیرد و آن را ازسایر بارکدهای دو بعدی مستحکم می سازد .حق تکثیر این بارکد مجاز و استفاده برای عموم آزاد می باشد .
متغیرها :متون مختصر شده ی ۴۱۷
صنایع :حساب و دولت

بارکد AZTEC – انواع بارکد

این بارکد دو بعدی در قسمت صنعت حمل و نقل خصوصا صدور بلیت ها وگذرنامه های خطوط هوایی مورد استفاده قرار می گیرد.در صورت هر گونه مشکل این بارکد ها مجددا رمز گشایی می شوند و در حین چاپ بلیت و نمایش بر تلفن کارآمدای می شوند .این بارکد نسبت به ماتریس نقطه ای فضای کمتری می گیرند زیرا به هیچ گونه فضای خالی بر خلاف سایر بارکدها ندارند .
صنعت:حمل و نقل
و حال رایج ترین نوع بارکدهای دو بعدی و سه بعدی را شرح داده ایم .می بایست اطلاعات کلی از بارکدها ،نوع و نحوه ی کاربردآن در قسمت های مختلف به دست آورده باشید.

در حین انتخاب بارکد مورد نظرتان این سوال ها را از خود بپرسید:

آیا محصول در فروشگاه ها و یا مغازه های خرده فروشی به فروش می رسد؟
کدام مشخصه ی بارکد مدنظرتان است؟
مشخصه های الفبایی و یا شمارشی چه میزان فضا در بسته بندی محصول خالی باقی مانده است؟
کد۱۲۸و ماتریس نقطه ای به فاکتورهای کوچکتری نیاز دارند .
بارکد را بر روی چه موادی چاپ می کنید؟
بارکد PDF417برای ذخیره ی حجم زیادی از داده ها مناسب هستند .
اطلاعات ارائه شده بسته به انتخاب انواع بارکد های یک بعدی یا دو بعدی برای شرکت ،اداره و یا مصرف شخصی تان کمک شایانی به شما خواهد کرد.بعد از اینکه نوع بارکد موردنظرتان را انتخاب کردیدبرنامه اسکن بارکد را از گوشی همراهتان دانلود کنید تا تمامی بارکدهای یک بعدی و دو بعدی را با سرعت بی نظیر را دریافت کنید.

چاپ هولوگرام روی فلز

دانشمندان اخیرا شیوه ای نوین برای چاپ هولوگرام که میتواند جانشین عالی برای انواع بارکد و شماره سریال باشد ابداع کرده اند.در این فرآیند لیزر دارای توان بالا چاپ هولوگرام سه بعدی روی فلز انجام میشود و امکان جعل و کپی کردن از آن ها عملا غیر ممکن است.
این روش چاپ هولوگرام  به این صورت  می باشد که  به جای اینکه روی برچسب چاپ و به کالا چسبانده شود مستقیما رو سطح فلز حک میگردد به همین دلیل احتمال جایگزینی آن بسیار دشوار میباشد.

کاربرد انواع بارکد

دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1