گوشی هولوگرامی

گروه بندی های هولوگرام – گوشی هوشمند آمازون

گوشی هوشمند آمازون که الهام گرفته از هولوگرام  طرحی است که شاید به اجرا در بیاید و نسل جدیدی از گوشی های آینده باشد. در اینم مقاله قصد داریم به گروه بندی های هولوگرام بپردازیم.
بر خلاف گوشی های که ساخته شده اگر شما گوشی را بر گردانید نمی توانید تصویر را داشته باشید اما این گوشی در هر طرفی می توانید تصویر را داشته باشید.

گروه بندی هولوگرام

نکته دیگر در مورد این گوشی عمر باتری آن : اگر تصویر نمایشی و بلوتوث آن خاموش باشد مدت زمان زیادی را کار می کند ولی اگر از امکانات آن استفاده شود ازجمله صفحه نمایش هولوگرافی آن حدودا ۳ ساعت می تواند شارژ کافی به شما بدهد.

برنامه های مختلف به همراه بازی های جالب و حتی سیستم اندروید در آن به اجراء در آمده است.  این گوشی یک صفحه نمایش هولوگرافی پیچیده از۳D دارد. تصاویری که حالت شناور به خود گرفته است.

هولوگرام چگونه ساخته می شود

هولوگرام یک تصویر سه بعدی است که با استفاده از لیزر ایجاد می شود . نور دستگاه لیزر به دو پرتو می شکند . یکی از پرتوها با انعکاس از روی یک آینه از روی شی به صفحه عکاسی می تابد . پرتو دیگر به وسیله آینه دیگری بدون برخورد به شی به صفحه عکاسی فرستاده می شود . صفحه عکاسی در جایی قرار داده می شود که دو پرتو تلاقی می کنند . سپس صفحه عکاسی ظاهر می شود و ، در صورتی که به طریق صحیح به آن نور تابانده شود، هولوگرام را پدیدار می کند.

گروه بندی های هولوگرام هاک

در ادامه بحث میخواهیم به گروه بندی های هولوگرام بپردازیم:

  • هولوگرام های شماره سریال دار :
  • هولوگرام های مخصوص کارت شناسائی :
  • هولوگرام های نقش برگردان :
  • هولوگرام های دارای طرح مخفی :
  • نوار هولوگرام :
  • فویل های هات استامپ :

گروه بندی هولوگرام

نوار هولوگرام – گروه بندی های هولوگرام

در گروه بندی های هولوگرام این نوارها به منظور محافظت از جعبه کارتن ویا هربسته دیگری که نیاز به محافظت در سطح بالایی داشته باشند مورد استفاده قرار میگیرند که در کنده شدن کلماتی مانند void ، Canceled و …. ازخود برجای میگدارد که نشان میدهد بسته باز شده است. در این نوع هولوگرام همانند سایر هولوگرام ها می توان از جلوه های گرافیکی ویا مکانیسم های امنینی هولوگرام استفاده کرد .

هولوگرام نقش برگردان – گروه بندی های هولوگرام

این نوع هولوگرام تصویر یا متن خاصی را در هنگام کنده شدن از خود به جای می گذارند. برخی بصورت طرحی از برچسب جدا شده و بر روی سطح قرار می‌گیرند و برخی دیگر نیز بصورت چاپی و با رنگهای مختلف بر روی سطح باقی می مانند .

هولوگرام مخصوص کارت شناسائی – گروه بندی هولوگرام

هولوگرام های شفافی هستند که بر روی کارتهای شناسائی و یا سایر مدارک حاوی نشانه، امضاء و… قرار می‌گیرند که علاوه بر افزایش طول عمر کارت، از تقلب و کپی‌کردن کارت جلوگیری می‌نماید .

هولوگرام دارای طرح مخفی – گروه بندی های هولوگرام

در این نوع هولوگرام ها، متن یا تصویر خاصی درون هولوگرام قرار می‌گیرد که در حالت عادی غیر قابل رؤیت است و فقط با استفاده از دستگاه لیزرخوان مخصوص قابل رؤیت خواهد بود. از این نوع هولوگرام در مواردی که امنیت بالایی مدنظر باشد، استفاده می شود .

فویل هات استامپ – گروه بندی هولوگرام

در این نوع هولوگرام بصورت حرارتی برروی سطح مورد نظر مانند پارچه‏ ، فلزات ، پلاستیک ، چرم ، کاغذ و ….. منتقل میشود و با ماشین هات استامپ مورد استفاده قرار میگیرد .

هولوگرام شماره سریال دار – گروه بندی هولوگرام

در این نوع هولوگرام برای ایجاد امنیت بیشتر و همچنین مدیریت و کنترل اجناس و مدارک ، شماره سریال هایی بر روی برچسب های امنیتی به کار گرفته می شوند .


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1