روش کار هولوگرام

ساخت هولوگرام

روش کار هولوگرام چگونه است؟

هولوگرام ها مانع جعل و تقلب می شوند.به این دلیل که روش کار هولوگرام ها به صورتی است که امکان جعل و کپی از آن ها غیر ممکن است و افراد عادی به هیچ وجه قادر نخواهند بود از آن کپی برداری کنند.این امر به این دلیل می باشد که فرایند ساخت هولوگرام پیچیده و تخصصی است.بسیاری از تولید کنندگان محصولات از هولوگرام برای نشان دادن اصل بودن کالاهایشان استفاده می کنند.

روش کار هولوگرام

هولوگرام چیست؟

در سال های اخیر از هولوگرام ها به عنوان نوعی افزودنی بر روی کارت های اعتباری و بسته بندی های نرم افزاری استفاده شده است که از آن به منظورجلوگیری از ضدجعل بودن استفاده میشود تا یک نشانه بر روی چک.

هولوگرام های مربوط به یک شئ که در زمان های مختلفی گرفته شده اند میتوانند تغییرات اندازه و شکل را به خوبی نشان دهند و هولوگرافی را به عنوان یک روند مناسب در تجزیه و تحلیل صنعت و کنترل کیفیت یاد کنند .

اسکن های سی ای تی – روش کار هولوگرام

با استفاده از اسکن های سی ای تی برای تولید تصاویر هولوگرافی یک نوع روش تشخیصی فزاینده ای در امور پزشکی و دندان پزشکی است.حتی نسل جدیدی از دستگاه های نوری وجود دارد که از لنز های هولوگرافی استفاده میکنند . ذخیره سازی داده های هولوگرافی ممکن است تبدیل به پیشرفت های بزرگی در علم رایانه شود .

روش کار هولوگرام چیست ؟

هولوگرام در ساده ترین حالت نوعی تکنیک عکاسی برای تولید تصاویر سه بعدی است .
در عکاسی معمولی یک تصویر توسط تابیدن نور به یک ماده شیمیایی که در یک لایه از ژلاتین برروی یک نوار از فیلم قرار گرفته باشد, ایجاد میشود .در نتیجه یک حالت ضبط دوبعدی از نحوه ی قرار گرفتن اشیاء در مقابل لنز دوربین ایجاد میشود که نور مناسبی را در جهات مختلف بازتاب میکند .

این حالت ضبط در هولوگرام فقط نور را بازتاب نمیکند , بلکه الگو های تداخل را نیز بازتاب میکند.این امر منجر به یک تصویر سه بعدی میشود که نه تنها تاریکی , نور, رنگ را نشان میدهد بلکه عمق , بافت , شکل و موقعیت نسبی اشیاء را نیز نمایش میدهد .

بعد نگار ایرانیان

بعد نگار ایرانیان بزرگترین و مدرن ترین شرکت فعال در زمینه تولید و چاپ هولوگرام و چاپ انواع برچسب امنیتی هولوگرام، بارکد، پلمپ تخریب شونده می باشد. این شرکت خدمات گسترده ای ارائه می نماید که میتواند در حوزه های امنیتی مورد استفاده قرار گیرد.

 

دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1