کاربرد هولوگرام کارت پی وی سی

هولوگرام کارت های PVC

هولوگرام کارت های PVC

هولوگرام کارت های PVC دارای مقاومت و طول عمر بالایی هستند و در کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. مثل کارت های شناسایی، کارت های هدیه، بانکی، حمل و نقل و … .

 با توجه به نوع کاربری و استفاده ی هولوگرام کارت پی وی سی ، قابلیت چاپ پذیری و ترکیب با انواع تکنولوژی ها را دارد که بسته به نیاز مشتری طراحی و تولید می شود. این کارت ها توانایی اجرا و تلفیق با انواع طرح ها، لوگوها، بارکد ها و همچنین اعمال ویژگی های امنیتی و ردیابی و ضدجعل مثل  الصاق هولوگرام ها، انتن RFID ، CHIPهای اطلاعاتی و یا نوارهای مغناطیسی را دارد.

به طور معمول از  ماده پلی وینیل کلراید به تنهایی استفاده می شود چرا که پلاستیکی مقاوم در شرایط متفاوت و  دارای ماندگاری بالاست.

هولوگرام کارت های PVC

با این حال می توان به صورت ترکیبی با مواد و پلاستیک های دیگر تولید شود. به این صورت که کارت از سه لایه تشکیل شده است که شامل دو  لایه PVC در سطح بالا و پایین کارت و لایه ی میانی از جنس پلی استر است. از این نوع کارت برای کاربرد‌های پرمصرف مثل کارت های شخصی(ID Cards) استفاده می شود.

با کارگذاری آنتن های RFID، می توان قابلیت ردیابی، ظرفیت و ویژگی امنیتی کارت را افزایش داد. میزان آنتن دهی و فاصله ای که آنتن خوانده می شود، بستگی به کاربرد و موارد مصرفی آن دارد. از این آنتن برای اختصاصی سازی و رهگیری کالا و انبارداری استفاده می شود.

حفاظت از کارت های شناسایی با استفاده از هولوگرام 

یکی از بهترین راهکار ها برای حفاظت از کارت های شناسایی و جلوگیری از تقلب و جعل استفاده از هولوگرام های امنیتی با ویژگی های متفاوت است. هولوگرام امکان تکرار و کپی از کارت ها را بسیار سخت و پیچیده می کند. چرا که هولوگرام سطح امنیتی بصری به کارت اضافه می‌کند که تقریبا غیرقابل بازتولید است. الصاق هولوگرام روی PVC و ترکیبات آن و یا این که بین لایه های آن قرار می گیرد.

حفاظت از کارت های شناسایی با استفاده از هولوگرام

چاپ کارت PVC

دو روش اصلی برای چاپ کارت PVC  وجود دارد که هر روش به منظور خاصی به وجود آمده و مزایای خاص خود را دارد.

چاپ چهار رنگ افست :

در چاپ افست ما از ورقهای بزرگ PVC سایز A0 استفاده میکنیم که در آخرین مرحله چاپ این ورقها برش خورده وبه کارتهایی با اندازه استاندارد خود تبدیل میشوند.
در این نوع چاپ کیفیت و شفافیت رنگها کمی بهتر بوده واز ماندگاری بیشتری برخوردار هستند. بر عکس چاپ گرمایی در این روش فقط یک طرح ثابت در تمام کارتها تکرار میشود وامکان چاپ بخش های متغییر وجود ندارد. لازم به ذکر است در چاپ افست حداقل تیراژ ۱۰۰۰ عدد کارت میباشد.

چاپ چهار رنگ گرمایی :

در این روش چاپ مستقیما روی کارت برش خورده انجام میشود.در این نوع چاپ میتوانیم روی هر کارت اطلاعات متفاوت داشته باشیم، به عنوان مثال در چاپ کارت پرسنلی، هر کارت حاوی متن، عکس و بار کد متفاوت میباشد که در انواع دیگر چاپ این کار ممکن نمیباشد.
حداقل تیراژ در این نوع چاپ ۱ عدد میباشد.

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که در بعضی از موارد از تلفیق دو روش فوق استفاده میشود.
به این صورت که در ابتدا کارتها به روش افست چاپ میشوند سپس قسمتهای متغییر آن مانند: نام، نام خانوادگی، شماره سریال یا بارکد و … به روش چاپ گرمایی چاپ انجام میشود.به عنوان مثال کارتهای گارانتی را میتوان عنوان کرد که کارتها در تیراژ زیاد چاپ میشوند سپس شماره سریال و تاریخ شروع و پایان گارانتی در مرحله ای مجزا به روش چاپ گرمایی روی کارت چاپ میگردد.

موارد استفاده کارت پی وی سی

همانطور که دیدید استفاده از کارتهای PVC بخش گسترده ای از زندگی روز مره ما را تشکیل میدهد و هر یک از ما ممکن است به مراتب در طول روز از این نوع کارتها استفاده کنیم.
کاربردهای معمول این کارتها عبارتند از :

  • کارت پارکینگ
  • کارت هدیه
  • کارت عضویت
  • کارت تخفیف
  • کارت گارانتی
  • کارت دانشجویی یا دانش آموزی
  • کارت پرسنلی
  • عابر بانک
  • VIP Card

دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1