کاربرد هولوگرام در پزشکی
کاربرد هولوگرام در پزشکی
۱۳۹۶-۰۶-۲۶
هولوگرام های ترکیبی
۱۳۹۶-۰۷-۱۰
ویژگی های ارزش افزوده بارکد

ویژگی های ارزش افزوده بارکد

اگرچه چاپ بارکد بر روی برچسب های هولوگرامی امکان پذیر است ,اما با بعضی از محدودیت هایی خاص همراه است .
تقریبا تمامی اسکنر های بارکد قادر به اسکن کردن بارکد هایی هستند که روی سطوح تراشه ی هولوگرافی چاپ شده اند . این به این دلیل است که سطح بسیاری از برچسب های هولوگرامی فلزی و بازتاب دهنده می باشند , که به نوبه ی خود منجر به توانایی اسکنر در جذب کنتراست بین بارکد و سطح میشود . اسکنر بارکد باید بتواند این کنتراست را برای تشخیص اسکن کند . در نتیجه ما بارکد های چاپی را مستقیما روی سطوح هولوگرافی توصیه نمی کنیم .
با این وجود ما میتوانیم دو رویکرد ترکیبی که میتواند عناصر هولوگرافی و بارکد را در آن جای دهد تولید کنیم.

ویژگی های ارزش افزوده بارکد

برچسب بارکد هولوگرافی

اولین روش ما این است که یک برچسب هولوگرامی ایجاد کنیم وسپس یک قسمت سفید بر روی هولوگرام اضافه میکنیم . سپس میتوانیم بر روی محل سفید یک بارکد چاپ کنیم . آن به بارکد کانتراست مورد نیاز برای ضبط و اسکن بارکد را خواهد داد .
استفاده از این روش به اندازه ی کلی برچسب هولوگرامی بستگی خواهد داشت تا حداقل اندازه ی مورد نیاز برای چاپ قسمت سفید و بارکد مناسب باشد .
روش دوم ما استفاده از مواد مختلف به عنوان مواد پایه برای برچسب است . مواد پایه سفید رنگ خواهد بود . سپس بارکد به طور مستقیم بر روی این ماده چاپ میشود و هولوگرام روی مواد پایه مهر میشود . این روش به خوبی کار میکند اما از لحاظ فنی یک برچسب هولوگرافی نیست و در نتیجه نمیتواند تمام ویژگی های مشابه را داشته باشد .

هولوگرافیک

برچسب امنیتی
برچسب ضد سرقت

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *