آشنایی با ویژگی امنیتی اسناد مسافرتی

امنیت اسناد و هولوگرافیک
آشنایی با امنیت اسناد و مدارک
۱۳۹۳-۱۰-۲۹
هولوگرام
آشنایی با انواع هولوگرام
۱۳۹۳-۱۱-۰۴
استفاده از هولوگرام

ویژگی های اسناد مسافرتی

اسناد مسافرتی -Travel Documents- از مدارک امنیتی مهم است. مخصوصا اسنادی که متعلق به سفرهای  خارجی می باشد و کاملا وابسته به سیاست های بین دو کشور می باشد که با توجه به روابط دو کشور، سخت گیری های مختلفی صورت می گیرد.

ویژگی های اسناد مسافرتی توسط سازمان ICAO تعین و تبیین می شود و نظارت بر آن نیز بر عهده همین سازمان بین المللی می باشد. در این بخش به ویزا و ویژگی های امنیتی پیشنهادی آن می پردازیم.

ویژگی های امنیتی ویزا

ویزا (VISA) سندی است روی صفحات پاسپورت ها ضمیمه می شوند و نمایانگر اجازه ورود شخص به آن کشور است که توسط سفارت خانه یا کنسولگری کشور مربوطه برای شخص درخواست کننده صادر می شود.

استفاده از هولوگرام

این مدرک مسافرتی تاییدیه ورود و اقامت یک شخص را به مدت معین در کشوری دیگر می باشد. و به همین علت باید دارای ویژگی های امنیتی مربوط به خود باشد چرا که سفارت شخص را ضمانت کرده است. این ضمانت در رابطه با مسائل سیاسی، سلامتی و سابقه قانونی فرد داده می شود. پس هرگونه سوءاستفاده از این مدرک، سلامت و امنیت آن کشور را به خطر می اندازد.

ویژگی های مورد استفاده در چاپ و تولید ویزا شامل کاغذ با کیفیت با چسب مطلوب جهت الصاق روی صفحات پاسپورت، مرکب های OVI و خاص، انواع هولوگرام ها و جلوه های متفاوت آن و قسمت هایی کد گذاری شده و Machie Readable دارند.

آشنایی با هولوگرافیک 

چگونگی چاپ برچسب امنیتی 
آشنایی با برچسب ضدسرقت 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *