هولوگرام دو بعدی و حفاظت از محصولات

استیکرهای هولوگرامی سه بعدی
سازندگان استیکرهای هولوگرامی
۱۳۹۵-۱۱-۳۰
برچسب های شناسایی
آشنایی با برچسب های شناسایی هولوگرام
۱۳۹۵-۱۲-۰۲
هولوگرام دو بعدی

هولوگرام دو بعدی و حفظ هویت محصول

هولوگرام‌ دو‌بعدی یک راه حلّ ضدّ جعل فوق‌العاده‌ای است. آنها می‌توانند به‌صورت لوگو شرکت‌ها یا نام محصولات تولید شوند. استفاده از آنها راهی مبتکرانه و هزینه‌کاه برای حفظ هویّت محصول در بازار است.

نیاز هشدار‌دهنده‌ای برای ایمن‌سازی بازار از جعل‌ها وجود دارد. امروزه، هر چیزی که در بازار وجود دارد، اصل نیستند. این مسئله، تنش بزرگی برای شرکت‌های تولیدی و همچنین دولت و مشتریان فراهم می‌کند. افراد زیادی با کپی کردن محصولات اصل پُر‌تقاضا مردم را فریب می‌دهند. مشتریان صادق گول تمام محصولات تقلّبی را می‌خورند.

حتّی برای شرکت‌ها حفظ هویّت خود و حفظ اصالت محصولات بسیار دشوار است. شرکت‌ها برای حفظ اصالت و اعتبار خود استفاده از هولوگرام‌های دو‌بعدی را برای محصولات و بسته‌بندی آن‌ها آغاز کرده‌اند. این کار از هر‌گونه کپی از محصول جلوگیری کرده و آنها را نسبت به کالای رقابتی دیگران متفاوت جلوه می‌دهد. کمپانی‌ها برای این کار هزینۀ زیادی را صرف می‌کنند. حتّی دولت‌ها کمپین‌هایی را علیه در فواصل زمانی منظّم شکل می‌دهند تا مردم را از راهکار‌های حیله‌گرانۀ برند‌های تقلّبی آگاه کنند و اطّلاعاتی دربارۀ محصولاتی که اصالت آنها ثابت شده است، ارائه کنند.

محصولات تقلّبی به گیرایی، شناخت، ارزش و وجهۀ کالای اصل آن صدمه وارد می‌کند. در فرایندهای رفت و برگشتی یک شرکت خاص و برای حفظ اعتبار خود، هزینۀ زیادی برای تشکیل و آماده‌سازی هولوگرام‌های دو‌بعدی صرف می‌کنند. این هولوگرام‌ها به منظور حفظ از هر نوع آ/سیب در بازار بر روی بسته‌ها و محصولات چسبانده می‌شوند.

اکنون مردم به این موضوع نیز اعتقاد دارند که داشتن هولوگرام از برند خود یا شرکت آن ارزش استفادۀ چشم و گوش بستۀ از آنها را دارد. کپی‌برداری برای هرکسی که به بازار مرتبط است یک تنش به شمار می‌آید، خواه تولید‌کننده و خواه مشتری باشد.

اهمیت استفاده از هولوگرام های دو بعدی

امروزه، هر فرد عادی می‌داند هولوگرام که فقط بر روی کالای اصل و خالص وجود دارد، چیست. هولوگرام‌های دو‌بعدی به همراه فنّاوری‌های هولوگرامی دیگر، برای حفظ اصالت و اعتبار محصول نیاز است. درج هولوگرام بر روی داروها برای حفظ آنها اجباری است. این کار آگاهی از برند شرکت سازندۀ آنها را بالا می‌برد و محصول را جذآّب‌تر و خاص‌تر می‌سازد. همچنین حتّی این کار راهی برای تبلیغ یک برند است. شرکت‎ها با طرّاحی هولوگرام‌های خاص خود، حریفان را از میدان به در می‌کنند. یک هولوگرام شامل نام، لوگو و پیام‌هایی است که شرکت می‌خواهد به مشتریان و سایرین ارائه کند. متخصّصان حرفه‌ای زیادی برای این کار استخدام شده‌اند. حتّی تعدادی شرکت سازندۀ هولوگرام دو‌بعدی وجود دارند که به کمپانی‌های مختلف، راه حلّ‌های ایمنی مرسوم برای هولوگرام ارائه می‌کنند.

تمامی جزئیات و محتوای یک محصول بر روی آن درج گردیده که هیچ شک یا سوالی در ذهن مشتری ایجاد نمی‌کند. هیچ کسی حاضر نیست که حتّی با وجود پیشرفت تکنولوژی وقت ارزشمند خود را با جستجوی مدرکی بر اصالت هر محصولی هدر دهد. آنها بیشتر می‌دانند که نگاهی به لوگوی برند و تصویر دو‌بعدی محصول بیاندازند. انواع دیگری از هولوگرام وجود دارد که از همۀ هولوگرام‌های دوبعدی، واقعی‌ترند چون واقعاً کپی کردن آنها دشوار است و به راحتی نمی‌توان آنها را از روی محصول زدود. هولوگرام‌ها می‌توانند واقع‌بینانه‌تر باشند و می‌توانند به هر شکلی خواه به شکل لوگوی شرکت یا به صورت نام محصول طرّاحی شوند.

هولوگرام دو بعدی

 قابلیت های هولوگرافی

برچسب ضد سرقت و کاربرد های آن
چاپ برجسب امنیتی و کاربرد های آن
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *