هولوگرام
آشنایی با انواع هولوگرام
۱۳۹۳-۱۱-۰۴
امنیت تصاویر سی-ترو
۱۳۹۳-۱۱-۰۸
پاسپورت

تعریف پاسپورت یا گذرنامه

پاسپورت یا گذرنامه، مدرک شناسایی رسمی  بین المللی است که هر دولت برای شهروندانش صادر می کند. پاسپورت هر کشور نمایانگر داشتن تابعیت آن کشور می باشد. پاسپورت دفترچه ای ۳۲ صفحه ای است که باید اطلاعات مخصوص به خود را طبق استانداردهای بین المللی و کشوری داشته باشد. این استاندارد ها توسط سازمان ICAO مشخص می شوند.

انواع سطوح امنیتی گذرنامه ها

گذرنامه ها نیز دارای انواع سطوح امنیتی آشکار و پنهان هستند و برخی ویژگی های بسیار پیچیده و قابل رهگیری دارند. در برخی موارد اطلاعات بیومتریک نیز در پاسپورت ها ذخیره سازی می شوند.

ویژگی های امنیتی پاسپورت ها

پاسپورت ها نیز همانند کارت های شناسایی بیشترین ویژگی های امنیتی از جمله گیلوش، میکروتکست، میکرو ایمیج، مرکب های خاص و امنیتی،انواع جلوه های فلورسنت، نخ های امنیتی، امضای دیجیتال، تصاویر پنهان ، OVD ها مثل هولوگرام، واترمارک های خاص و… استفاده می شود. معمولا یک  IC نیز با پاسپورت ها تلفیق و یکپارچه می شوند که اطلاعات را به صورت دیجیتال ذخیره سازی کند و توسط Reader های خاص اطلاعات آن بازیابی، اسکن و خوانده می شوند.

پاسپورت های هوشمند نیز گرایش قابل توجهی است که این سبک امروزی پاسپورت ها در قالب کارت هوشمند تغییر شکل داده اند که آن ها نیز دارای ویژگی های دیجیتال مخصوص به خود و پیش رفته امنیتی دارند.

 

 

گذرنامه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *