هولوگرام و شناسنامه‌های جدید
هولوگرام و شناسنامه‌ های جدید
۱۳۹۲-۰۸-۲۴
چاپ هولوگرام در شرکت ایران هولوگرام
۱۳۹۲-۰۸-۲۸
هولوگرام و پتنت مایکروسافت

هولوگرام و پتنت مایکروسافت برای لپ تاب 

هولوگرام و پتنت مایکروسافت

مایکروسافت در حال ثبت چند اختراع است.علاوه بر عینک واقعیت افزوده بازی مایکروسافت ، این شرکت به تازگی پتنتی برای لپ تاپ هایی با نمایشگر شفاف ثبت کرده است.

یکی از بندهای این اختراع به پروژکتور کوچکی اشاره میکند که به صورت یکپارچه با بدنه لپ تاپ بوده و وظیفه نمایش مدل های سه بعدی هولوگرام را به صورت نیمه شفاف در محیط دارا میباشد.

در این ادعانامه، اشاره ای به نیاز به عینک خاص برای مشاهده هولوگرام های سه بعدی نشده است که ماجرا را جذاب تر میکند، اما توضیحات بیشتری در مورد نحوه عملکرد مجموعه داده نشده است.

نمایشگرهای شفاف ایده جدیدی نیستند. اما اگر مایکروسافت قصد اضافه کردن تجربه نمایش تصاویر هولوگرام سه بعدی به این نمایشگرها را داشته باشد، این ایده به نظر نوآورانه و جنجالی می آید.

آیا این صرفاً یک اختراع مفهومی است یا رنگ واقعیت خواهد گرفت.

………………………….

ژاپنی ها  تصمیم دارند که جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ را به صورت هولوگرافیک در بقیه استادیوم های دیگر کشورها نشان دهند.
آنها برای عملی کردن این کار ۶ میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته اند و قرار است که هر بازی در استادیوم با ۲۰۰ دوربین فیلم برداری HD ضبط شود.

سپس این تصاویر به صورت همزمان به ۴۰۰ ورزشگاه در دیگر نقاط جهان فرستاده می شود. حالا شما می توانید در یک استادیوم در کشور خودتان بنشینید و فینال جام جهانی را در ورزشگاه مقابل خودتان ببینید.

چرا که فناوری هولوگرافیک مانند چیزی است که در فیلم های جنگ ستارگان دیده اید. شما بازیکنان را در وسط زمین فوتبال مقابل تان می بینید.

به گفته ژاپنی ها اجرایی شدن این طرح سبب می شود که تماشاگران مسابقات جام جهانی فوتبال در استادیوم ها ده ها برابر شود و این بخشی از برنامه آنها برای به دست آوردن میزبانی این مسابقات برای سال ۲۰۲۲ است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *