هولوگرام و موسسه رسانه‌های تصویری
هولوگرام و موسسه رسانه‌های تصویری
۱۳۹۲-۰۸-۰۲
جایگاه هولوگرام در ایران
هولوگرام و پست جمهوری اسلامی‌
۱۳۹۲-۰۸-۰۳
برچسب‌های هولوگرام

 

برچسب هولوگرام

چگونه برچسب هولوگرام از تقلب جلوگیری می‌کنند ؟

برچسب هولوگرام و در واقع تصاویر آن، حتی با جدیدترین روشهای کپی و اسکن رنگی قابل کپی‌برداری نمی‌باشند

دربعضی از موارد حتی می‌توان با ایجاد رمزهای نامرئی در نور عادی , هولوگرام با درجه امنیت بسیار بالا در اختیار مصرف کننده قرار داد ( Hidden Image ) .

بسته به نوع چسب مورد استفاده , انتقال یا جدا کردن برچسب از محل الصاق شده مشکل و در بعضی موارد غیرممکن می‌باشد .

برخلاف روشهای مختلف چاپ و تکثیر که در دنیا وجود دارد تکنولوژی هولوگرام در سطح دنیا محدود است .

برای تهیه فیلم لیزری ( تهیه MASTER ) ادوات اپتیکی در محل‌های خاص چیده می‌شوند که با کوچکترین جابجایی ادوات اپتیکی برای ثبت لیزری , تصویر نهایی دچار تغییرات ظاهری می‌شود . لذا خلق مجدد یک تصویر بدون هیچگونه تغییر نسبت به تصویر اول حتی برای تولیدکننده اصلی هولوگرام نیز غیرممکن می‌باشد . لذا تهیه تصویر مجدد که بر روی ورقه‌های نیکلی تهیه می‌شود بسیار مشکل می‌باشد و قابل کپی‌کردن نمی‌باشد .

تولید کنندگان هولوگرام می‌بایستی عضو اتحادیه بین‌المللی سازندگان هولوگرام IHMA ) International Hologram Manufacturers Association ) در لندن باشند . لذا هولوگرام‌های تولید شده توسط شرکت‌هایی که عضو این اتحادیه باشند در این اتحادیه ثبت می‌شوند که به این ترتیب جلوی هرگونه تقلب و تکثیر مجدد بدون مجوز صاحب امتیاز هولوگرام گرفته خواهد شد .

هولوگرامچیست ؟

هولوگرام یا تمام نگار محصولی اپتیکی هستند که با الصاق به کالاهای تولیدی و اسناد و مدارک و کارت‌های شناسایی , امنیت و اعتبار آنها را تضمین می‌نماید .این برچسب‌ها وقتی در نور دیده می‌شوند تصاویر براق و رنگینی را نمایان می‌سازند که با تغییر زاویه نور تابشی رنگ‌های بکار رفته در تصویر تغییر می‌نماید . این بازی رنگ‌ها جلوه خاصی به تصویر می‌دهد . نکته جالب توجه در این پدیده اپتیکی نمایانی بعد سوم تصویر است که با عکسبرداری معمولی امکان‌پذیر نمی‌باشد . چاپ این برچسب‌ها با روش متداول صورت نمی‌گیرد و قابل کپی‌برداری نبوده و در ساخت آنها از تکنیک‌های اپتیکی و نور لیزر استفاده می‌شود .

برچسب امنیتی

چاپ برچسب امنیتی
برچسب ضد سرقت

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *