هولوگرام RFID
آشنایی با هولوگرام RFID
۱۳۹۲-۱۰-۲۷
خصوصیات هولوگرام
خصوصیات هولوگرام
۱۳۹۲-۱۰-۲۸
ویژگی های چاپ امنیتی

ویژگی های چاپ امنیتی

 ویژگی های چاپ امنیتی

پس از مرحله طراحی، می‌توان برخی از خصوصیات امنیتی را در بخش چاپ و عملیات تکمیلی ایجاد کرد. یکی از ویژگی های چاپ امنیتی در اسناد و مدارک، به کار بردن کاغذ و مقوای امنیتی است.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران ، واترمارک، حساسیت به خراشیدگی یا مواد و حلال‌های شیمیایی، نخ امنیتی و یا فیبرهای نوری از جمله آیتم‌های امنیتی است که در اوراق بهادار استفاده می‌شود. منتهی به نظر نمی‌رسد استفاده از کاغذهای امنیتی هر چند ساده برای تولیدات بسته‌بندی که طول عمر کمی دارند و در تیراژ بالا به مصرف می‌رسند، مقرون به صرفه باشد.

بسته بندی و استفاده از المان های امنیتی

خلق آیتم‌های امنیتی در مرحله چاپ بیشتر به کار بسته‌بندی می‌آید. در این مرحله علاوه بر استفاده از مرکب‌های امنیتی و فسفری، می‌توان با استفاده از شیوه‌های چاپی متفاوت مثل سیلک اسکرین یا چاپ برجسته ویژگی‌های انحصاری را در محصول پدید آورد.

به تازگی ورنی‌هایی نیز عرضه شده است که ظاهری رنگین‌کمانی همچون هولوگرام‌ ها دارد که می‌توان به عنوان یک المان امنیتی در برخی از قسمت‌های بسته‌بندی از آن بهره برد.

برجسته‌سازی، طلاکوبی، شماره‌زنی و موارد این چنین می‌تواند به اختصاصی شدن بسته‌بندی کمک کند.
یکی از مشکلاتی که هولوگرام‌ها دارند، بازشناسی دشوار آنها توسط عموم مردم است. به همین دلیل در صورت جعل هم چه بسا روی بسته‌ها چسبانده شود، محصول تقلبی از محصول اورژینال بازشناخته نشود.

به طور کلی، معمول‌ترین آیتم امنیتی که برای بسته‌بندی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، برچسب‌های امنیتی از جمله هولوگرام است که به صورت تک بعدی و چند بعدی در سال‌های اخیر فراگیر شده است و در بسیاری از محصولات استفاده می‌شود. هولوگرام‌ها نسبت به مابقی روش‌های امنیتی قیمت مناسب‌تری دارند و تأثیر آنچنانی بر قیمت تمام شده محصول نمی‌گذارند.

کاربرد انواع برچسب های امنیتی

چاپ برچسب امنیتی

هولوگرام و انواع آن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *