جایگاه هولوگرام در ایران
جایگاه هولوگرام در ایران
۱۳۹۲-۰۷-۳۰
هولوگرام‌ قطعات اصلی شرکت ایساکو
هولوگرام‌ قطعات اصلی شرکت ایساکو
۱۳۹۲-۰۸-۰۱
فناوری هولوگرام

فناوری هولوگرام

فناوری هولوگرام در تلویزیون

تازه‌ترین شگردهای مهندسی افکار عمومی‌ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کار گرفته شد. این شیوه‌ها ممکن است دست کم تا دو سه سال دیگر به دانشکده‌های ارتباطات راه پیدا نکند. بهره‌گیری از هولوگرام یک بار دیگر تحولی در تعریف خبر را رقم خواهد زد.سی ان ان در حوزه فناوری نوین نیز برای نخستین بار از فناوری هولوگرام در خبر تلویزیونی استفاده کرد.در میان ناباوری میلیون‌ها بیننده خانم جسیکا یلن (jessica yellin) خبرنگار سی ان ان که در شیکاگو بود در چشم به هم زدنی وارد استودیو نیویورک شد.

نکته‌ایی که نبایستی فراموش شود این که تصویر گرچه واقعی به نظر می‌رسد اما جسم نیست.بهره‌گیری از هولوگرام یک بار دیگر تحولی در تعریف خبر را رقم خواهد زد. پیشتر خبر را گزارش عینی از یک واقعیت می‌دانستیم، اما یاران خبر نیک می‌دانند که هولوگرام واقعیت نیست، بلکه تصویر کامل سه بعدی یک واقعیت است.

او مقابل ولف بلیتزر (wolf blitzer)مجری سی ان ان قرار گرفت که روی پلاسما‌های بزرگ فینگر تاج شمارش آرای الکترال را به صورت لحظه‌یی گزارش می‌کرد.خبرنگار جسیکا احضار شد. او در استودیو چنان گزارش می‌داد که گویی به صورت واقعی مقابل مجری ولف قرار دارد.خبرنگار سی ان ان در شیکاگو برای اینکه در استودیو مرکزی سی ان ان از تمام زاویه‌ها واقعی به نظر برسد از طریق ۳۵ دوربین تصویربرداری می‌شد.هولوگرام نوعی تصویر سه بعدی است که با استفاده از لیزر ایجاد می‌شود.

ژاپنی ها تصمیم دارند که جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ را به صورت هولوگرافیک در بقیه استادیوم های دیگر کشورها نشان دهند.
آنها برای عملی کردن این کار ۶ میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته اند و قرار است که هر بازی در استادیوم با ۲۰۰ دوربین فیلم برداری HD ضبط شود. سپس این تصاویر به صورت همزمان به ۴۰۰ ورزشگاه در دیگر نقاط جهان فرستاده می شود. حالا شما می توانید در یک استادیوم در کشور خودتان بنشینید و فینال جام جهانی را در ورزشگاه مقابل خودتان ببینید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *