نقش هولوگرام در بسته بندی کالا
هولوگرام و بسته بندی کالاها
۱۳۹۳-۱۲-۰۵
چگونگی ساخت هولوگرام
ساخت هولوگرام در خانه
۱۳۹۴-۰۳-۰۷
طراحی گرافیکی-امنیتی

راهکارهای طراحی گرافیکی-امنیتی

برای دستیابی به امنیتی ایده آل از مهم ترین و ابتدایی ترین مراحل، طراحی امنیتی است که می تواند جمع آوری  المان های امنیتی مورد نظر را به همراه ویژگی های بصری ایده آل را در پیش تولید کار ارائه کند. شرکت های متفاوت نرم افزار های گرافیکی-امنیتی قدرتمندی را تولید کرده اند که با ابزار های خاص و کاربر دوست، می تواند جلوه های مورد نظر را تامین کنند.

ویژگی نرم افزارهای طراحی امنیتی

نرم افزار های طراحی امنیتی، المان های مورد نظر را در پس زمینه، حاشیه و یا به عنوان عناصر اصلی تولید می کند. از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار ها، حفظ یک پارچگی سند طراحی شده، از لحاظ بصری و احراز هویت است.

 

طراحی گرافیکی-امنیتی

البته در کنار تمامی این ها، طراح باید دارای مهارت کافی را در استفاده و هماهنگی این ابزار ها را داشته باشد. و از آن مهم تر، قابلیت تولید المان های امنیتی را در یک سند در نظر بگیرد تا چاپ و تولید سند امنیتی، دچار مشکل و یا دشواری نشوند.

منظور از سند در این بحث، هر گونه سطحی است که اهمیت مالی و یا اعتباری داشته باشد، می باشد. برای مثال، اسناد بانکی، اوراق بورس، اوراق بهادار و … دارای اهمیت مالی هستند ولی کارت های شناسایی، پاسپورت ها، ویزا و … دارای اهمیت اعتباری و هویتی هستند.

هولوگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست. برچسب هولوگرام به عنوان عنصری امنیتی هویتی و اعتباری است، در طراحی خود دارای ویژگی های امنیتی بسیاری است که در سطوح مختلف امنیتی (آشکار، پنهان و نیمه پنهان) قابل طراحی و تولید است.

ویژگی های عناصر امنیتی تولید شده  توسط نرم افزار های گرافیکی امنیتی 

  • طرح های منحصر به فرد وگیلوش ها
  • انواع المان های میکرونی (ریز نوشته و ریز نقش)
  • تصاویر مخفی
  • تصاویر پنهان
  • تصاویر سی- ترو
  • پانتوگراف ها
  • واترمارکطراحی گرافیکی-امنیتی
برچسب امنیتی 
برچسب ضد سرقت 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *