تصاویر امنیتی مقطّع (Scrambling)
۱۳۹۴-۰۳-۱۰
مر کب مغناطیسی
۱۳۹۴-۰۳-۱۷

شرکت مایکروسافت یک گجت پوشیدنی هولوگرافیک ابداع کرده است که تا انتهای سال ۲۰۱۵ میلادی در بازار عرضه می شود. این گجت به شکل یک عینک طراحی و ساخته شده است،هولولنز نامیده می شود و می تواند اشیاء مجازی و هولوگرافیک سه بعدی را با دنیای واقعی تلفیق کند. هولولنز بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ قابلیت اجرایی پیدا می کند.

با استفاده از هولو لنز، زندگی وارد سبک و مرحله ای جدید می شود. که می توان درون اپلیکشن ها و ویجت های مورد نظر به کار های روزمره خود برسیم.  برای مثال می توان گالری، ویدئو ها و .. متفاوت را روی دیوار با سایز مورد نظر داشته باشیم و آن را کنترل کنیم. ویجت آب و هوا نیز به صورت پک سه بعدی جذابی قابل اجرا روی میز یا زمین است. می توان اسکرین را به گونه ای تنطیم کرد که با حرکت کاربر، صفحه اسکرین نیز روبروی چشم وی جابه جا شود و… .

hololens_630bodyimg

از ویژگی های بسیار جذاب هولو لنز قابلیت کنترل آن است که  توسط سنسور های عمقی اجرا می شود و حرکت دست کاربر را تشخیص می دهد. مشابه این عملکرد را پیش تر در کینکت و ماینکرفت مایکروسافت تجربه کرده ایم. زندگی در دنیای هولوگرافیک هولو لنز قطعا رویکردی متفاوت را به مردم جهان ارائه خواهد کرد.

a67d3d33-e1e5-4cf7-bf3d-dbe1befc8d8c.0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *