تاثیرگذاری چاپ دیجیتال در تولید لیبل

هولوگرام TVS
۱۳۹۲-۰۷-۱۳
هولوگرام Transparent
۱۳۹۲-۰۷-۱۳

تاثیرگذاری چاپ دیجیتال در تولید لیبل

لیبل

بی شک ابداع و توسعه چاپ دیجیتال در سال های اخیر از مهم ترین عوامل تحول در صنعت چاپ لیبل بوده است و عامل اصلی در تحقق دو فرصت و چالش تنوع خواهی و تغییر تکنولوژی به حساب می آید که چاپخانه داران لیبل را به بازنگری در استراتژی های بازاریابی و فروش ترغیب می کند.
در ۱۵ سال اخیر، چاپ دیجیتال بیشترین سطح تغییرات و پیشرفت را شاهد بوده و امروزه هم این مسیر ادامه دارد.

امروزه امکان چاپ کم تیراژ، حتی برای آن دسته از چاپخانه دارانی که مشتریان پرتیراژ دارند، یکی از الزامات هر چاپخانه لیبل شمرده می شود. با این همه ورود فن آوری دیجیتال به یک چاپخانه، چالش هایی را به دنبال دارد که از آن جمله می توان به آموزش پرسنل فروش درباره قابلیت های چاپ دیجیتال اشاره کرد. ایجاد بازارهای جدید برای چاپ دیجیتال مستلزم صرف وقت و به کارگیری نیروهای توانمند است.

برای مثال در آخرین نمایشگاه لیبل اکسپو که در سال ۲۰۰۹ در بروکسل برگزار شد، یک تالار اختصاصی به سیستم های چاپ دیجیتال اختصاص داده شده بود و به مدت ۴ روز پی در پی برپا بود.
فن آوری چاپ دیجیتال، باعث حذف هزینه و زمان بری تولید پلیت چاپ و مرحله آماده سازی ماشین برای شروع عملیات چاپ شده و چاپخانه دار را قادر می سازد که به چاپ اقلام کم تیراژ و به خصوص با صرفه اقتصادی اقدام کنند.

سرمایه گذاری روی سخت افزار مناسب، بسیار اهمیت دارد و برای بهره برداری درست از فرایند تولید، باید از تجهیزات تکمیلی پس از چاپ ، به منظور نهایی کردن پروسه تولید لیبل استفاده کرد.

البته طراحان لیبل به طور معمول در کارهای خود از ۶ یا ۷ رنگ استفاده می کنند که چاپ آن توسط ماشین های رول کم عرض فلکسو که قابلیت نصب ۸ تا ۱۲برج را به روی خود دارند بسیار ساده است و این در حالی است که به روش افست کار ساده ای محسوب نمی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *